divendres, 5 de febrer de 2016

LA VIDA ÉS UN CARNAVAL !!

Ahir, dijous 4 de febrer els alevins i alevines de la secció de rem ens vam animar a disfressar-nos!
Cadascú va venir disfressat del que va voler i la combinació de tot plegat era realment divertida. Tot i venir disfressats no vam deixar d'entrenar...

Demà celebrem la pentatló del CNB, una cursa de relleus per equips formats per membres de totes les seccions cadascuna debutant amb la seva modalitat. La nostra, el rem !!

A les 10h començarem i a les 12h hi haurà botifarrada per tots els participants! (també poden venir disfressats..!!!)



dimarts, 26 de gener de 2016

REGATA PROMOCIÓ, BANDERA CATALANA I TEST PREPARATÒRIA LLARGA DISTÀNCIA 6KM

REGATA PROMOCIÓ ALEVINS I INFANTILS

Aquest cap de setmana els nois i noies de rem del CNB es va desplaçar fins a Amposta per dur a terme les diferents proves per cada categoria.


Acabats d'arribar esperant les indicacions dels tècnics. 

La competició començava el dissabte puntual a les 12:30 per els alevins i infantils que competien en la tercera Regata de Promoció de la temporada on la distància a recórrer era de 700 metres per ambdues categories. Classificatòria per temps les tripulacions havien de recórrer la distància amb el menor temps possible.

Cal destacar l’actuació de l’skif aleví femení d’Aina Arteman que va acabar primera de la general amb un temps de 2:31:79; 
El doble aleví femení format per Núria Germà i Clàudia Pòlit també van acabar primeres a la general amb 2:33:66.
En infantils les noies del quatre skull, Berta Caro, Júlia Lohman, Marta Gutierrez i Blanca Roman bronze amb 2:11:36.

El diumenge va continuar la regata de promoció deixant pas al torn del doble infantil masculí de Toni Valdés i Andreu Boix entrant en primera posició molt buscada amb un temps de 1:53:36;
Els dobles de Montse Gassiot i Abril Masgrau i el de Berta Caro i Blanca Roman van acabar primeres i terceres respectivament recorrent la distància establerta en 2:10:32 i en 2:21:89.

 El quatre de noies alevines de Núria Germà, Clàudia Pòlit, Paula Malagelada i Laura Valdés van entrar segones amb un temps de 2:22:18 per darrera de les noies de Tortosa.

Berta Caro i Blanca Roman contentes de la seva regata. De fons un parell de cadetes donant un cop de mà a les petites.


BANDERA CATALANA

El mateix dissabte un cop acabada la primera part de la Promoció es va donar pas a la Primera Bandera Catalana.
Aquesta és una nova regata en format lliga on els clubs catalans hi participen exclusivament
en 8+.
Les tripulacions poden estar formades per esportistes infantils i cadets o bé per juvenils i sèniors.

Així doncs la regata de 500 metres es disputava a un contra un passant per eliminatòries, quarts de finals, semi finals i final A i final B en el cas de la categoria d’absoluts masculins.

Els 8+ absolut dels remers del Banyoles, I.Alamo, D.Carracedo, J.Jofre, F.Molas, M.Balastegui, E.Geli, CGrabulosa, MGrabulosa i Pau Martínez al timó van acabar en segona posició (01:01:51) a la final A que van disputar juntament amb el Club de Rem Tortosa (00:58:07).

El 8+absolut embarcant per començar l'escalfament.


 Les noies cadetes, L.Trigueros, L.Tortós, A.Prats, M.Figueras, M.Gili, C.Duthman, A.Roqué, A.Batlles i Aline Cros de timonera van guanyar la Bandera Catalana (1:12:24).

Van haver de passar l’eliminatòria i al tenir un dels dos millors temps van anar directament a la única final on es van proclamar campiones.

Finalment el 8+ dels nois cadets, A.Arenas, L.Sala, A.Garcia, J.Cagigós, M.Vicens, S. Vàzquez, L.Alemany, G.Ramon i Pau Martínez al timó també van guanyar la Bandera Catalana amb un temps de 1:05:40 després de superar la seva eliminatòria, la semifinal i passar a la   final A.

TEST PREPERATÒRIA C.ESPANYA D’HIVERN

Diumenge començava amb cel seré ven d’hora quan els primers participants cadets i cadetes començaven a embarcar per recórrer  6.000 metres a contrarellotge.

El dia comença clar a primera hora del diumenge.
El 4xCM d’Aleix Garcia, Lluís Sala, Martí Vicens i Nicolai Balateu van ser els primers de sortir i els primers d’arribar fent els 6km amb un temps de 21:27:85.
Les noies en 4xCF Laura Trigueros, Abril Roqué, Maria Gili i Cristina Düthman ho van fer amb 25:18:62.

En 2- els remers del Banyoles, Joan Cagigós i Aleix Arenas van ser els primers que van fer els 6km amb aquest tipus d’embarcació (25:50:29).

Els esquifistes del Banyoles van recórrer la distància quedant en primera posició d’aquesta modalitat l’esquifista Saüc Vàzquez (26:19:78) i en tercera Lluc Alemany (27:09:42).

Aina Prats va ser la primera en la modalitat d’esquif CF (29:01:15), i Margot Figueres la tercera (29:45:94).

Quan va ser el torn per els juvenils, sèniors i veterans el vent va començar a bufar creant unes onades que van impossibilitar les sortides. Per prevenció de riscos els àrbitres i responsables de la regata van fer tornar tots els esportistes que
estaven a l’aigua fins l’embarcador i un cop allà van pujar un parell de kilòmetres més riu amunt on el vent no arribava.
Quan tots ja havien pujat es van començar a donar les sortides per el mateix ordre. La distància de la seva regata va acabar essent de uns 2.700 metres aproximadament.

Destacar els resultats de els juvenils masculins del Banyoles en el 2-JM d’I.Alamo i D.Carracedo primers en questa modalitat (08:21:34) i l’esquif de Geli que va acabar segon amb un temps de 8:56:22.
En noies juvenils el doble de M.Merce i N.Rodrigo van aconseguir la primera posició amb 09:18:10 en la seva modalitat i l’esquifista Paula Salarich també primera en aquesta modalitat amb un temps de 09:72:54.

Els absoluts van remar en esquif: Francesc Molas 4rt (8:48:13), Jordi Jofre 8é (8:53:33) i Marc Grabulosa 10é (09:27:67)

Un cop acabada la jornada totes les categories van ajudar a carregar el remolc i havent dinat van anar fent camí de tornada cap a Banyoles contents i satisfets de l’actuació que havien fet durant el cap de setmana.

Els tècnics de rem us donem l’enhorabona i us animem a seguir treballant cada dia per continuar millorant palada a palada.

Els bots es queden a dormir la nit del dissabte al costat de l'Ebre.






dimarts, 15 de desembre de 2015

XX OBERT D'ANDALUSIA

Els Club Natació Banyoles es proclama tercer mantinguen la bona dinàmica de resultats en aquest desè obert d’Andalusia celebrat aquest cap de setmana passat al CEAR La Cartuja de Sevilla.

El podi ha estat format per el Real Círculo de Labradores que s’ha proclamat campió amb 1811 punts, el Club Nàutico Sevilla amb 1698 punts i en la tercera posició el Banyoles amb 1131 punts.


La participació ha contat amb gairebé 750 esportistes que conformaven més de 1000 tripulacions, pertanyents a 36 equips de 6 països diferents (Espanya, Alemanya, Angola, Emirats Àrabs, Irlanda i Portugal).

La representació Banyolina contava amb 48 esportistes que van formar un total de 66 embarcacions.

En la categoria cadet masculí destacar la tercera posició del 4x CM format per Aleix García, Joan Cagigós, Lluís Sala i Saüc Vàzquez amb un temps de 7:03,50;
La tercera posició en 2x CM va ser per el doble de Lluís Sala i Aleix Arenas amb un temps de 7:37,74 seguit de la tripulació de Joan Cagigós i Aleix García en quarta posició.

En les fèmines cadetes destacar els espectaculars resultats de les tripulacions de doble scull on el podi va ser per Aina Prats i Laia Tortòs amb 8:01,03. i la tercera posició de Maria Gili i Laura Trigueros amb 8:29,28. La quarta i sisena posició en aquesta modalitat també van ser per les noies del Banyoles amb el doble de Margot Figueras i Cristina Düthmann i el d’Abril Roqué i Abril Batlles respectivament.
En 1x CF la primera, segona i tercera posició també van ser per les noies del Banyoles essent Aina Prats la més ràpida amb 8:56,85 seguida de Margot Figueras (9:06,00) i Laia Tortòs (9:07,55)                                                      
La primera posició del 4x CF format per Abril Batlles, Abril Roqué, Aina Prats i Laia Tortòs, i la tercera també del 4x CF de Cristina Düthmann, Margot Figueras, Maria Gili i Laura Trigueros amb un temps de 7:41,12 i 7:54,11 respectivament.

Els remers Juvenils del Banyoles van destacar pràcticament en totes les tripulacions que van debutar.
Primera posició del 4- i el 4x de Eduard Geli, Manel Balastegui, Dennis Carracedo i Isaac Alamo.
Primera posició del 2- de Carracedo i Alamo amb 7:23,61
En 2x Balastegui i Geli també es van imposar amb 7:21,72. i en 1x la segona posició va ser per Eduard Geli amb un temps de 7:48,42.

En noies juvenils destacar l’esquif de Paula Salarich que va entrar quarta amb 9:00,21 a 25 dècimes de la tercera.

I en absoluts les noies en 4x van acabar quartes amb 7:31,25  a 17 dècimes de les terceres (Laia Cros, Ariadna Rubirola, Anna Pagès i Estel Boix).
L’esquif d’Estel Boix quarta amb 8:41,88 i el
2x mixte de Boix i Natalia Arasa del Tortosa i van acabar segones amb 7:59,97.


Per sobre de tot i  independentment dels resultats, els entrenadors volem destacar l’actitut exemplar que van tenir tots i totes les esportistes del Banyoles tan a la hora d’ajudar a la resta de companys com a la hora de competir.

Us deixem l'enllaç per veure els resultats:

resultats dissabte matí: http://remoandaluz.es/wp-content/uploads/2015/12/X-Abierto-Internacional-Andalucia-sabado-ma%C3%B1ana.pdf

resultats dissabte tarda: http://remoandaluz.es/wp-content/uploads/2015/12/X-Abierto-Internacional-Andalucia-sabado-tarde.pdf

resultats diumenge matí: http://remoandaluz.es/wp-content/uploads/2015/12/X-Abierto-Internacional-Andalucia-Domingo-ma%C3%B1ana_2.pdf

Sevilla 13/12/2015

dimarts, 1 de desembre de 2015

II REGATA PROMOCIÓ BANYOLES

El dissabte es va celebrar a Banyoles la segona regata de promoció on hi participen els alevins i infantils de la secció de rem.

Banyoles va tornar a ser el club que va portar més participants a la regata, de 197 remers 51 eren del Banyoles, seguit de Tortosa que en van participar 43.

La regata consistia en recórrer 500 metres per els alevins i 1.000 per els infantils; totes les arribades eren als 1.000
de manera que des del club es podien veure totes les arribades a la línia de meta.

És una regata on el que es prioritza és que els nens i

nenes que han començat nous es puguin introduir a la competició i veure com es desenvolupa aquesta, perquè perdin les pors que hi poden haver i gaudeixin de l’esport que han triat!


4xIM


Aquí podeu veure els resultats per modalitats:





divendres, 9 d’octubre de 2015

Samarreta i/o sudadera de la barraca



CAMPIONAT DE FRANÇA

El passat cap de setmana, tres remers del CNB (Adrià Mitjavila, Jordi Jofre i Estel Boix), van viatjar al país veí per participar als campionats de França d’Esprints. Els sprints consisteixen en regates de curta distancia( en aquest cas, 500m), i es un estil de competició molt popular al país.
  
Els esportistes banyolins van remar representant al club de la Catalunya nord aviron perpignan, ja que l’equip francès i el club natació banyoles disposen d’un conveni que permet als esportistes de tots dos club a remar conjuntament.
Els resultats obtinguts pels banyolins van ser els següents: Jordi jofre va quedar en desena posició amb el 4xsm; El 8+ d’estel boix 11è, i adrià mitjavila va quedar en 21ena posició amb el 8+mixt.



Cal tenir present l’alt nivell i l’alta participació en aquest tipus de regates. A més a mes, les fortes ràfegues de vent, la pluja i el fred van dificultar encara més la competició.
  
8+SM Jordi Jofre

8+SF Estel Boix


8+mixte Adrià Mitjavila




dimarts, 29 de setembre de 2015

REMADA SOLIDÀRIA I BATEIG DE BOTS

Diumenge es va celebrar la primera remada solidària a favor de les Fundacions Mascasadevall i Estany a més del bateig de bots que es va fer en honor a certes personalitats importants al llarg de la història del rem.

El matí ven d’hora es va començar a fer el muntatge de bots a la plaça major. Es podia veure com a mínim un exemple de cada embarcació, skif, doble, dos sense timoner, quatre skull, quatre sense , i vuit +. També hi havia exposada una iola de fusta i dues embarcacions també de fusta on es podia comparar com ha evolucionat la tecnologia del rem.




A les 17h de la tarda s’iniciava la remada solidària que consistia en fer curses virtuals de rem ergòmetre a canvi de una petita aportació per a les Fundacions. Al principi la gent s’ho mirava de lluny però de mica en mica s’hi anava apropant i s’animava a remar.


A les 19h es començava el bateig de bots. Feia molt de temps que no es batejava cap bot de a la plaça major de Banyoles i va ser mol emotiu per totes les persones que hi van participar. 

Joan i Carles Milla, Jordi Gimferrer, Fidel Martí, Dick Pieper, Màlaga 1958, Àngel Urrutia, Pepe Costa, Xicu Ralita, Narcís Vicens i Tavi Gratacòs són els noms de les persones escollides que lluiran en els bots de competició i per tant que sempre tots els remers i remadores que passin pel rem podran recordar.

Alguns d’ells encara presents van assistir a la cerimònia i es va acabar la jornada amb una entrega d’una rèplica a escala d’un vuit+ Stampfli que Dick Pieper va entregar a l’ajuntament de Banyoles.
És una peça única de col·leccionista, de valor altíssim tant econòmic com sentimental, que l’alcalde es va comprometre a posar en un lloc preferent de l’ajuntament, cosa que ens alegra molt a la comunitat del món del rem.


Curses virtuals a a la plaça
Inici bateig de bots
Entrega de la rèplica del 8+ Stampfli a escala